JSME SKUPINA ODBORNÍKŮ V OBLASTI FINANCÍ, REALIT, STAVEBNICTVÍ, ENERGIÍ A OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ

Počátky všeho se datují do roku 2009, kdy zakladatel společnosti začal pracovat v oblasti finančního poradenství, pojišťovnictví a realitní činnosti. Během svého působení v těchto oblastech narazil na spoustu zajímavých lidí, kteří se mnohdy stali jeho obchodními partnery a zároveň mentory. 

V roce 2013 se zrodila myšlenka investičních bytů v Ostravě. A u myšlenky pouze nezůstalo. Do konce roku 2015 se nakoupilo 9 investičních bytů a začali si toho všímat klienti a lidé okolo. To nás přivedlo na nápad správy investičních nemovitostí, jelikož jsme nabrali potřebné zkušenosti a lidé měli zájem o tento druh investice na klíč. 

V roce 2016  byla dne 21.12.2016 odkoupena společnost  LAFiN EXPERT s.r.o. a počet investičních nemovitostí začal exponenciálně růst. I nadále jsme získávali nové zkušenosti a došli jsme k závěru, že výnosnější a méně rizikové pro klienty bude, když budou všechny byty rekonstruovány. Následujícím krokem tedy bylo založení stavební firmy 
Lafin CONSTRUCTION, s.r.o., což bylo v roce 2018. V té době jsme spravovali v portfoliu již přes 50 bytových jednotek. Největší boom nastal v roce 2019 kdy jsme dosáhli největšího vrcholu a počet bytových jednotek ve správě čítal 105. 

Stavební firma řešila mimo rekonstrukce bytových jednotek nejednu externí zakázku. Za zmínku stojí nejvýznamnější z nich, a to rekonstrukce bývalých jatek v centru Ostravy, kde společnost  Lafin CONSTRUCTION, s.r.o. realizovala zateplení betonové přístavby. Řeknete si, že zateplení zvládne kde kdo, ale zde to bylo specifické v tom, že se z polystyrenu dělala falešná okna včetně okenních parapetů, což můžete vidět mezi našimi realizacemi.

Přelomový byl rok 2022 kdy se zakladatel společnosti rozhodl odejít ze zmíněných společností a hledal nový impuls. Tím byla energetická krize. Oslovil společnost  T.C.S. COMPANY, s.r.o., která se zabývá instalací fotovoltaických elektráren a tepelných čerpadel. Díky zkušenostem ze stavební firmy nebyl žádný problém proplout do této oblasti. V souvislosti s fotovoltaikou vznikla spolupráce se společností  eCENTRE, a.s. Tato společnost se zabývá dodávkami elektřiny a plynu. Mezi jejich klienty patří nejen domácnosti, ale také velké firmy, korporáty a několik měst a obcí.

Z historie vyplývá, že naše zkušenosti jsou obrovské a pro jednoho člověka nemožné zvládnout. Proto byla založena naše společnost 

PRAJZ Business Group, a.s. 

Cílem společnosti je zajistit pro klienta kompletní servis na té nejvyšší úrovni. Naši skupinu tvoří odborníci ze všech sektorů. Proto byla navázána spolupráce s panem Jakubem Smolkou, odborníkem na sektory pojišťovnictví a fotovoltaiky. 

Jsme schopni pomoci člověku, který potřebuje pojistit auto, ale také člověku, který si chce kompletně zrekonstruovat svůj dům, pořídit si moderní technologie na úsporu energií a v neposlední řadě vybrat vhodné dodavatele energií. Často na to klient potřebuje vyřídit hypoteční úvěr. To vše najdete u nás.